Kulüp olarak İzcilik ve bisiklete sevdamız var Onun için buradayız, çünkü her şeyin sevmekle başladığının farkındayız..

Heryerde Bisiklet Var !

Bisiklet Kampçılığı, Trekking vb.. disiplinlerin yanında, daha uzun mesafelere gitme olanağı sağlayarak, farklı bir tat sunar. Ayrıca yükün bisiklete aktarımı daha az yorulma sonucunu getirir. Burada kullanılan malzemeler, bisiklet dışında, standart dağcılık malzemeleridir. Tulum, mat, çadır, ocak, bivak, bisikletçi giysisi vb…

Sıradışı Koşullarda (KIŞ) Sürüş, özellikle soğuk ve yağmurlu havalarda pedal çevrilirken, kullanılan malzemeler kış dağcılığı için kullanılan mazemelere yakındır. Özellikle sürücünün giydiği pantolon(tayt tercih etmiyorsa), ceket-mont, balaklava, tozluk vb.. giysiler ile özellikle koşucu ve kaya tırmanışı yapan arkadaşların kullandığı taytlar diğer doğa sporlarında da sıkça kullanılan malzemelerdir.

Günlük Sürüş, her ne kadar sade bisiklet giysileri vb..ile çözüm bulunsa da, mesafe biraz uzadığında ya da özellikle sıcak havalarda, yine dağcıların ya da koşucuların kullandığı hidrasyon sistemleri ve ısıdan koruyan, az terleten sırt çantaları vb.. ekipmanlar bisikletçi tarafından tercih edilmektedir.

Gece Sürüşleri, gece sürüşleri için kullanılan, bisiklete monte edilen lambaların yanında, dağcılık vb..disiplinler için ekipman sağlayan firmalar hem kafaya, hem kaska hem de gidona monte edilebilen fenerler üretmeye başlamışlardır. Ayrıca gece sürüşlerinde daha rahat görüş imkanı nedeniyle pek çok sürücü kafa fenerlerini tercih etmektedir.

 
Comments

No comments yet.