Kulüp olarak İzcilik ve bisiklete sevdamız var Onun için buradayız, çünkü her şeyin sevmekle başladığının farkındayız..

İzci Olmak İçin Ne Yapmam Gerekli ?

Eğer, 7 ila 17 yaşları arasında iseniz, izci olabilmek için en yakınınızdaki “İzci Kulübüne” müracaat edebilirsiniz. İzci Kulübü; Sadece adı İzci Kulübü demek değildir. Birçok spor kulübünün branşları arasında “izcilik” vardır. Adı “İzci Kulübü” olmadığı halde izcilik yapılan kulüpleri bulabilirsiniz. Bizim Kulübümüze de başvuru yapabilirsiniz.


Civarımda İzci Kulübü bulamıyorum;
http://www.tif.org.tr/ adresinden bulunduğunuz ildeki il temsilcimize ait bilgileri temin edebilirsiniz. İzcilik İl Temsilcimize ulaştığınızda O sizi en yakınınızdaki İzci Kulübüne yönlendirecektir.
İzcilik İl Temsilcisini Bulamıyorum;
Türkiye İzcilik Federasyonuna ulaşabilirsiniz. İlinizdeki izcilik hakkında ve ulaşabileceğiniz liderler hakkında buradan bilgi alabilirsiniz. İzcilik Federasyonunun telefon numarası: 0312 441 59 00-01-02 mail: tifburo@tif.org.tr
İzci Kulübü buldum, şimdi ne yapmalıyım?
Bir İzci Kulübü bulunca Liderleriniz size üniforma almanız için ve lisans çıkartmanız için gerekli bilgi ve belgeleri aktarır, yardımcı olurlar.
Lisans çıkartabilmek için sağlık raporu, veli izin kâğıdı, fotoğraf, kimlik bilgileri gibi belgeler alınır. TİF tescil, vize, kulüp talimatı uyarınca lisans işlemleriniz yapılır. İzci Kulübü adına Lisans çıkartmanız sağlanır.
Engelliyim. İzci Olabilir miyim?
Lisans işlemi esnasında doktor raporunun istenmesi sizin problemlerinizi izci liderlerimizin öğrenmesi içindir. Yani Doktor bu belgede sağlık durumunuzu ortaya koyan bilgileri verir. Sizin izcilik yapıp yapamayacağınıza, hangi şartlarda yapacağınıza İzci Kulübünüzdeki Liderleriniz karar verir. Engelli çocuk ve gençler de izcilik yapabilirler. Sizi bu konularda başvuracağınız İzci Kulüplerimiz aydınlatacaktır.

 
Comments

No comments yet.