Kulüp olarak İzcilik ve bisiklete sevdamız var Onun için buradayız, çünkü her şeyin sevmekle başladığının farkındayız..

İzcilikte Tescili Nasıl Yaptıracağım ?

Yeni yönetmelik ile beraber ünite tescillerinden önce yapmanız gereken işlemler bulunmaktadır.

   1. Öncelikle kendinize bir izci kulübü bulmalısınız.
   2. İzci Kulübü veya spor kulübü, izcilik şubesi arayınız. Eğer bulamazsanız İl Temsilcisinden yardım isteyiniz.

  1. Öncelikle kendinize bir izci kulübü bulmalısınız.
  2. İzci Kulübü veya spor kulübü, izcilik şubesi arayınız. Eğer bulamazsanız İl Temsilcisinden yardım isteyiniz.
  3. İdeal olan; sizin gibi gönüllü arkadaşlarınızı bir araya getirerek “…izci kulübü derneği” isminde bir kulüp kurmanızdır. Bunun için gerekli bilgiler Yönetmelik bölümümüzde bulunmaktadır. Bu kulüp kurulana kadar aşağıdakileri yapabilirsiniz.
  4. Tanıdığınız, bildiğiniz bir spor kulübüne başvurarak, diğer spor branşlarında olduğu gibi bu kulüp altında “izcilik” şubesi kurulmasını sağlayabilirsiniz.
  5. Hiçbir şey yapamıyorsanız; Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinizin bir spor kulübü ve bu kulübün izcilik branşı vardır. Kulübün önderi ile görüşüp bu kulübün çatısı altına girebilirsiniz.
  6. İzci Kulübünü bulunca; çatı altına girecek tüm izci ve liderlerin kulüp adına lisans çıkartması gerekmektedir. Kulüp Önderi size, gerekli evrak ve bilgileri aktaracaktır.
  7. Lisans çıkartma işlemlerinden sonra sitemizden(www.tif.org.tr) Mevzuat bölümünden Formlar bölümü – Tescil Formları kısmından açacağınız ünite ile ilgili formları bilgisayarınıza indirmeli, doldurup, renkli çıkış alarak Önderiniz aracılığı ile İl Temsilciliğinize iletmelisiniz.
  8. Artık üniteler ve grupların Yıllık Çalışma Programı istenmemektedir. Üniteniz için yaptığınız yıllık çalışma programını Kulüp Önderinize veriniz. Kulüp Önderi ünite programlarını Kulüp Çalışma Programına ilave ettirip onaylatacaktır.
 
Comments

No comments yet.