Kulüp olarak İzcilik ve bisiklete sevdamız var Onun için buradayız, çünkü her şeyin sevmekle başladığının farkındayız..

Neden İzci Parkı ?

İzciliğin tanımının kısacası doğayla kucaklaşırken bireysel gelişim diyebiliriz. Peki hangimizin zamanı vakti sık sık ormana gitmeye yetiyor ? Dersaneler sınavlar derken tüm gençlik internet bağımlısı olma tehlikesinde. Mağdem çocuklarımız, gençlerimiz kampa gitmeye vakit bulamıyorlar, o zaman kamp onların ayağına gelsin diye düşündük ve bu parkı yapmaya karar verdik.
Bu parkın sayesinde dersanelerinden ve okullarından geri kalmadan kamp yapmanın keyifine, yeni arkadaşlar
kazanmanın sevincine varırken kendilerini hiç farkında olmadan geliştirecek ve izciliğin amacı olan iyi insan, iyi yurttaş olma
yolunda önemli adımlar atacaklardır.
Spor ile uğraşan bireyler toplumda örnek teşkil eden kişiler olabilmektedirler. Bu sayede çeşitli zararlı alışkanlıklardan kendilerini soyutlamalarının yanı sıra örnek bir birey olduğu için çevresine de etki yapabilmektedir. Günümüzde uyuşturucu madde, alkol ve sigara kullanımının giderek yaygınlaşmasının nedenlerinden birisi de çocuk ve gençlerin kendilerini tamamen ifade edebildikleri yerlerin olmamasından kaynaklanmaktadır. Bisiklet sporu ile uğraşan bir bireyin mücadelesi kendi ile olacağından zararlı alışkanlıkların olması beklenemez.

 
Comments

No comments yet.