Kulüp olarak İzcilik ve bisiklete sevdamız var Onun için buradayız, çünkü her şeyin sevmekle başladığının farkındayız..

İzci Lideri Olmak İçin Ne Yapmam Gerekli ?

Eğer 18 yaşını doldurmuş iseniz izci lideri olabilirsiniz. İzci Lideri olabilmek için bir İzci Kulübüne girmek ve buradan lisans çıkartmak gerekir. Tabii bu süre zarfında İzci Üniformasına da sahip olmalısınız.

Civarımda İzci Kulübü Bulamıyorum;
http://www.tif.org.tr/ adresinden bulunduğunuz ildeki il temsilcimize ait bilgileri temin edebilirsiniz. İzcilik İl Temsilcimize ulaştığınızda O sizi en yakınınızdaki İzci Kulübüne yönlendirecektir.


İzcilik İl Temsilcisini Bulamıyorum;
Türkiye İzcilik Federasyonuna ulaşabilirsiniz. İlinizdeki izcilik hakkında ve ulaşabileceğiniz liderler hakkında buradan bilgi alabilirsiniz. İzcilik Federasyonunun telefon numarası: 0312 441 59 00-01-02 mail: tifburo@tif.org.tr. İlinizde İl Temsilcisi ya da izcilik yoksa Federasyonumuz yetkilileri sizi açılacak en yakın kursa yollamak gibi gerekli tedbirleri alırlar.
İzci Kulübü buldum, şimdi ne yapmalıyım? 
Bir İzci Kulübü bulunca Önder size, üniforma almanız için ve lisans çıkartmanız için gerekli bilgi ve belgeleri aktarır, yardımcı olurlar.
Lisans çıkartabilmek için sağlık raporu, veli izin kâğıdı, fotoğraf, kimlik bilgileri gibi belgeler alınır. TİF tescil, vize kulüp talimatı uyarınca lisans işlemleriniz yapılır. İzci Kulübü adına Lisans çıkartmanız sağlanır.
Engelliyim Lider Olabilir miyim? 
Lisans işlemi esnasında doktor raporunun istenmesi sizin problemlerinizi Teşkilatımızın öğrenmesi içindir. Yani Doktor bu belgede sağlık durumunuzu ortaya koyan bilgileri verir. Sizin izcilik yapıp yapamayacağınıza, hangi şartlarda yapacağınıza İzci Kulübünüzdeki Önderiniz karar verir. Engelli yetişkinler de izcilik yapabilirler. Sizi bu konularda başvuracağınız İzci Kulüplerimiz aydınlatacaktır.

 
Comments

No comments yet.